REKLAMA

Chłopcy z SP 9 spełniają marzenia! Pojadą na Narodowy! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku do lat 10 w świetnym stylu wygrała Finał Wojewódzki Pucharu Tymbarku i zdobyła tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego! Dzięki temu już za niespełna miesiąc, weźmie udział w Wielkim Finale w Warszawie, którego zwieńczeniem będzie obejrzenie meczu Polska – Niemcy na Stadionie Narodowym!

Puchar Tymbarku to największy dziecięcy turniej piłkarski w Europie. W finale wojewódzkim, który rozgrywany był na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli, wzięło udział 107 drużyn (ponad 1000 zawodników!) w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12.

W kategorii U10, w której wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku, rywalizowało 23 drużyny, które wygrały eliminacje w swoich powiatach. Wiele z nich to Szkoły Mistrzostwa Sportowego lub Ośrodki Szkolenia Młodzieży działające przy szkołach podstawowych, co jeszcze bardziej podkreśla skalę sukcesu młodych sanoczan.

Drużyna SP9 Sanok U10 pewnie wygrała wszystkie swoje mecze, zdobywając 31 bramek, tracąc przy tym zaledwie 6. Był to naprawdę fantastyczny występ całego zespołu, a każdy z dziesięcioosobowego składu, przyczynił się do końcowego zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii U10 został wybrany uczeń SP9, wychowanek Akademii Piłkarskiej – Piotr Tarapacki.

Faza grupowa:

SP Wojaszówka – SP9 Sanok 0:5 SP Grodzisko Dolne – SP9 Sanok 1:6 SP9 Sanok – SP23 Rzeszów 5:1

Faza pucharowa:

SP9 Sanok – Nowy Żmigród 9:1 – ćwierćfinał SP9 Sanok – SP Kamień 5:2 – półfinał SP3 Mielec – SP9 Sanok 1:3 – finał

Wszyscy młodzi piłkarze są uczniami klasy 3b. Ośmiu z nich na co dzień trenuje w Akademii Piłkarskiej Sanok pod okiem trenera Jakuba Gruszeckiego, a dwóch w klubie UKS Niedźwiadki Sanok u trenera Mateusza Kowalskiego. Koordynatorem drużyny jest Marcin Cybuch, a piłkarskim doświadczeniem zespół wspiera Dariusz Sieradzki.

źródło: materiały nadesłane


18-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)