REKLAMA

Chaos w Przemyślu. Podkarpaccy Kibice wyszli na ulice [VIDEO]

PODKARPACIE. Niespełna tydzień minął od zaatakowania Ukrainy przez wojska rosyjskie. W walkach giną niewinni ludzie, cywile są zabijani na ulicach. Część osób postanowiła opuścić swój kraj w obawie przed agresorem. W sieci pojawiają się jednak informacje o grupach osób niepochodzących z Ukrainy napadających na kobiety i okradających sklepy. Podkarpaccy Kibice urządzają patrole. Policja dementuje plotki.

274923984_4881448705226009_5551394627857751596_n

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego nad ranem. Od tamtego momentu nieustannie bombardowane są szpitale, budynki mieszkalne, atakowani są niewinni ludzie. Bestialskie zachowania agresorów spowodowały konieczność przeniesienia pacjentów szpitali do piwnic, aby choć częściowo mogli czuć się bezpiecznie. Jednak duża część społeczeństwa musiała uciekać ze swojego państwa, ze swoich domów przed wojną. Część znalazła schronienie u swoich bliskich mieszkających m.in. w Polsce, część u ludzi dobrego serce.

W mediach społecznościowych pojawiły się spekulacje o tym, że nie wszyscy przekraczający granicę polsko-ukraińską uciekają przed wojną, niektórzy to emigranci ekonomiczny z bliskiego wschodu.

Wczoraj w mediach społecznościowych zawrzało, a wszystko przez opublikowane nagrania oraz wpis grupy Podkarpaccy Kibice o patrolowaniu miasta Przemyśl w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Z relacji kibiców wynika, że w mieście dochodzi do zwiększonej liczby przestępstw oraz zaczepiania kobiet, a także kradzieży w okolicznych sklepach.

Działania grup kibicowskich polegały na legitymowaniu oraz odprowadzeniu osób bez dokumentów siedzących w parkach, kamienicach, podwórkach, w blokach, na schodach przed klatkami na dworzec skąd pociągiem opuszczali miasto – zaznaczają Podkarpaccy Kibice, Facebook.

Według ich relacji do działań zaangażowani są przedstawiciele Polonii Przemyśl, Czuwaju, Przemyśl, JKS-u Jarosław, Łady Biłgoraj, Karpat Krosno.

Przeprowadzona akcja oczyszczania miasta spotkała się z dużą aprobatą mieszkańców w szczególności kobiet. Mimo to, niektóre media przedstawiają inną wersję wydarzeń… Cóż, Internet swoje, a ulica swoje – napisali Podkarpaccy Kibice w mediach społecznościowych.

Połączone siły z Przemyśla, Jarosławia i Rzeszowa dbają o porządek w Przemyślu, który stał się przysiółkiem nie tylko dla uciekających przed wojną Ukraińców, ale i Panów nieznanego podchodzenia, których z każdym dniem i godziną jest coraz więcej – informują kibice.

Na profilu zamieszone zostają również filmiki. Oto niektóre z nich:

 

 

 

Pojawiające się w mediach społecznościowych plotki o rzekomych kradzieżach dementuje policja, a także Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

W mediach społecznościowych rozpowszechniane są fałszywe informacje, że w Przemyślu i powiatach przygranicznych doszło do poważnych przestępstw kryminalnych: włamań, napaści i zgwałceń. To nieprawda. Policja nie odnotowała zwiększonej ilości przestępstw w związku z sytuacją na granicy – poinformowała policja dodając do wpisu hasztag #StopFakeNews.

– Aby zapewnić bezpieczeństwo osobom, które przemieszczają się od granicy polsko-ukraińskiej do punktów recepcyjnych czy do miejsc kwaterowania, policyjne patrole będą w każdym pociągu i autokarze przewożącym uchodźców – czytamy w poście zamieszonym przez policję.

Takie samo stanowisko przyjmuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Dodatkowo OMZRiK zaznacza, że plotki o rzekomych gwałtach i napaściach zostały wypuszczone przez prorosyjskie grupy.

 

 

źródło: Red., Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych/fb, Podkarpaccy Kibice/fb, Podkarpacka Policja/fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK solidarny z UKRAINĄ! Wzruszające gesty na Rynku (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)

CARITAS: Apel o pomoc dla Ukrainy!

FUNDACJA CZAS NADZIEI. Uruchomiono konto na pomoc dla rodzin uciekających z Ukrainy

 


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

02-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.