Byli poszukiwani w Polsce i Europie. Wpadli na granicy


12-10-2017

REGION / PODKARPACIE. W środę 11 października w przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzy osoby poszukiwane przez polski i zagraniczny wymiar sprawiedliwości.

36-letni obywatel Ukrainy, był poszukiwany w celu ekstradycji za oszustwa popełnione na terenie Węgier. Zatrzymany mężczyzna pozostaje obecnie w dyspozycji funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. W najbliższym czasie zostaną podjęte dalsze decyzje w jego sprawie.

Natomiast 51-letnia obywatelka Ukrainy była poszukiwana jako osoba podejrzana o popełnienie przestępstw skarbowych. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG z Medyki ustalili, że kobieta posługiwała się wcześniej innym imieniem i nazwiskiem – ale jak się okazało na te dane osobowe również wystawiony był list gończy. Ukrainka miała odbyć karę więzienia za nieuiszczoną grzywnę. Kobietę przekazano funkcjonariuszom Policji.

14-122749

W tym samym dniu strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy, który poszukiwany był przez Sąd w Białej Podlaskiej – mężczyzna miał zostać doprowadzony do najbliższego zakładu karnego. Sprawę przekazano funkcjonariuszom Policji.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 23,7 tys. osób – w tym cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany.

źródło: BiOSG


Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.