REKLAMA

Bieszczadzkie jednostki straży pożarnej z nowymi samochodami

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych otrzymała kolejne pojazdy, które usprawnią działania strażaków. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, w którym wziął udział wicemarszałek Piotr Pilch. Obecni byli równie: posłowie na Sejm RP Piotr Babinetz, Tadeusz Chrzan, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, prezes WFOŚIGW w Rzeszowie Adam Skiba oraz przedstawiciele powiatu, gminy i jednostek OSP z powiatu bieszczadzkiego.

PSP Ustrzyki Dolne otrzymała następujące pojazdy:

• ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją CAFSMAN TGM 18.320, wprowadzony do eksploatacji 22.12.2022 r., który został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazanych na rezerwę celową w kwocie 1 248 450, 00 zł.

• średni samochód ratowniczo gaśniczy z funkcją CAFS Renault D-16, prowadzony do eksploatacji 28.12.2022 r. o wartości 1 074 897, 00 zł, sfinansowany w ramach zadania pn. „Dostawa samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją do ograniczenia stref skażeń”.

Strażacy na co dzień podejmują wiele interwencji. Często z narażeniem swojego zdrowia, a nawet życia, dlatego tak ważne jest, by straże pożarne, zarówno te zawodowe, jak również OSP posiadały niezbędny do pracy sprzęt. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim strażakom, którzy podejmują tą trudną, ofiarną służbę. To właśnie dobrze wyszkolona i wyposażona w odpowiedni sprzęt jednostka jest gwarantem bezpieczeństwa dla lokalnej społeczności – zwrócił się do uczestników wydarzenia wicemarszałek Piotr Pilch.

Ponadto Powiatowa Komenda Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych przekazała 4 swoje pojazdy na rzecz OSP: OSP KSRG Lutowiska otrzymała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy SCANIA P400 CB 4X4, OSP KSRG Ropienka Forda Star Man, OSP w Ustrzykach Dolnych pojazd specjalny lekki operacyjny Citroen C5, natomiast OSP KSRG WojtkowaFord Mondeo 2.0 TDI Futurux.

Autor tekstu: Natalia Mierzwa-Sowa
Kancelaria Zarządu UMWP
Źródło zdjęć: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych


06-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)