REKLAMA

BIESZCZADY: Wybrali się z psem na spacer po granicy. Zostali ukarani mandatem (VIDEO)

BIESZCZADY: Wybrali się z psem na spacer po granicy. Zostali ukarani mandatem (VIDEO)

GRANICA. Funkcjonariusze SG z placówki w Czarnej-Górnej ujawnili parę Norwegów, którzy wybrali się wraz czworonożnym pupilem na spacer… po granicy. Wszystko zarejestrowała kamera służbowego drona SG.

Zdarzenie miało miejsce 14 listopada w okolicach miejscowości Żurawin (pow. bieszczadzki). Mundurowi patrolujący rejon polsko-ukraińskiej granicy z wykorzystaniem drona, zauważyli pojazd na zagranicznych numerach rejestracyjnych. W pewnym momencie auto podjechało do linii granicy i wysiadły z niego dwie osoby. Nietypowe zachowanie wizytujących granicę było cały czas monitorowane okiem drona, a na miejsce jechali już mundurowi. Para Norwegów (kobieta i mężczyzna) w wieku 27 i 30 lat zaczęła robić sobie zdjęcia po ukraińskiej stronie, biegać wzdłuż pasa drogi granicznej, a na końcu pojawił się też ich czworonożny kompan. Turyści tłumaczyli się niewiedzą o obowiązujących przepisach, jednak za nielegalne przekroczenie granicy zostali ukarani mandatami po 500 złotych każdy.

Przypominany, że na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz został wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19.10.2009r. Na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy ustawione są wyraźne tablice ostrzegawcze: „Pas drogi granicznej wejście zabronione” i „Granica państwa przekraczanie zabronione”. Zakaz nie obowiązuje jedynie na odcinkach pasa drogi granicznej, którymi biegną oznakowane szlaki turystyczne w Bieszczadach.

Osoby poruszające się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej muszą posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

17-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)