REKLAMA

BIESZCZADY: Posypały się mandaty na kierowców ciężarówek

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wczoraj, policjanci ruchu drogowego prowadzili na terenie powiatu bieszczadzkiego lokalne działania „Truck & Bus”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze sprawdzali także, czy przewoźnicy oraz sami kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

Funkcjonariusze kontrolowali, czy kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, weryfikowali czas pracy kierowców, sposób przewożenia ładunków oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci sprawdzali także stan trzeźwości kierujących oraz stosowanie się przez nich do znaków i sygnałów drogowych. Mundurowi w trakcie akcji nałożyli 14 mandatów karnych: 13 na kierujących pojazdami ciężarowymi, 1 na kierowcę busa.

Policjanci uświadamiają kierującym, że wykonując przewóz drogowy z naruszeniami obowiązków lub warunków przewozu stanowią bardzo duże zagrożenie dla innych podróżnych.

Pamiętajmy! Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

20-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)