REKLAMA

BIESZCZADY: 147 km/h na motocyklu w obszarze zabudowanym

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci, już kolejny raz, przypominają, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W ostatnim czasie trzech kierujących, zatrzymanych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z ustrzyckiej komendy, straciło prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów. Jeden z kierujących w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 147 km/h.

Policjanci ustrzyckiej komendy cały czas dbają o bezpieczeństwo na drogach, kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów. W ciągu ostatniego weekendu zatrzymali kolejnych trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Pomiary prędkości wskazały ponad 100 km/h w miejscach, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca motocykla zatrzymany w związku ze znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości. W obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 147 km/h. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania, a motocykl nie miał badań technicznych.

Przypominamy, że nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

foto: archiwum KWP Rzeszów

12-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)