REKLAMA

„Bezdomny” dwukrotnie okradł jubilera. Trafił do aresztu

RZESZÓW/PODKARPACIE. Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego m.in. o włamania. W lutym, dwukrotnie włamał się do tego samego punktu handlowego. Jego łupem padła biżuteria i pieniądze.

Oprócz zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, mężczyzna odpowie również za uszkodzenie mienia. Na wniosek prokuratora, sąd zastosowała wobec niego areszt tymczasowy.

– W lutym, nieznany sprawca dwukrotnie okradł ten sam salon, znajdujący się na Placu Wolności. Jego łupem padła srebrna biżuteria – sygnety, łańcuszki, medaliki oraz niewielkie kwoty pieniędzy, które były pozostawione w kasie. Na podstawie zebranych informacji oraz własnych ustaleń, kryminalni wytypowali podejrzanego. To 71 – latek, bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że w minioną środę, mężczyzna będzie przebywał w centrum Rzeszowa i tam na niego czekali. Ich informacje potwierdziły się i dokonali zatrzymania. Kryminalni znaleźli przy nim srebrną biżuterię, dwa zegarki i blisko pięć tysięcy złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

wlam2

Podczas rozmowy, mężczyzna przyznał się do włamań, jakich dopuścił się na Placu Wolności. Wskazał również miejsce ukrycia części skradzionej biżuterii.

– Zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z komisariatu Śródmieście. Podczas przesłuchania, mężczyzna wyjaśnił, że skradzione srebro, częściowo zbył przygodnie napotkanym mężczyznom za siedem i pięć tysięcy złotych. Uzyskane pieniądze, przeznaczał na życie – dodaje KMP w Rzeszowie.

Po analizie zgromadzonych materiałów, śledczy ustalili, że 71-latek, również w lutym, usiłował włamać się do sklepu przy ul. Gałęzowskiego. Dlatego oprócz dwóch zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, usłyszał jeszcze zarzut dotyczący uszkodzenia witryny sklepowej, której wartość oszacowano na 2 tys. złotych.

Nadzorujący postępowanie prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 71-latka aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku i aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

Źródło: KMP w Rzeszowie.

07-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)