REKLAMA

Będzie przebudowa drogi wojewódzkiej. Nowe chodniki i przejścia dla pieszych (FILM)

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. Dobre informacje spływają z Urzędu Marszałkowskiego do gminy Dydnia. Długo wyczekiwana inwestycja remontu drogi wojewódzkiej 835 na odcinku pomiędzy Grabownicą Starzeńską, a Dynowem. Zapowiedź tej przebudowy oraz budowy kolejnych odcinków chodnika na terenie gminy Dydnia zapowiedział Piotr Pilch wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

– Goszczę dzisiaj w gminie Dydnia, jest koło mnie pani wójt Alicja Pocałuń. Chciałbym przekazać kilka ważnych informacji, które zainteresują państwa o inwestycjach chodnikowych i drogowych na terenie gminy Dydnia. Są to już decyzje podjęte przez zarząd województwa podkarpackiego. Decyzje bardzo oczekiwane przez mieszkańców gminy Dydnia i przede wszystkim poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców gminy Dydnia – mówi Piotr Pilch wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

W ramach inwestycji realizowanych ze środków przyznanych dla samorządu województwa Podkarpackiego będą wybudowane trzy odcinku chodników o łącznej wartości około 1 290 000 zł. Mieszkańcy miejscowości Niebocko, Krzemienna oraz Dydnia zyskają kolejne odcinki chodników, a odcinkowej przebudowy drogi doczeka się droga wojewódzka 835 (Grabownica Starzeńska – Przeworsk).

Jak wylicza wicemarszałek województwa podkarpackie Piotr Pilch, w Dydni zostanie wybudowany chodnik o wartości 310 tys. zł, w Krzemiennej o wartości 250 tys zł, natomiast najdłuższy odcinek, jednoczenie najbardziej kosztowny powstanie w miejscowości Niebocko. Koszt realizacji inwestycji w tej miejscowości to ponad 730 tys. zł.

– Dla nas to bardzo ważna i długo wyczekiwana inwestycja. Sukcesywnie realizowaliśmy budowy chodników przy drodze wojewódzkiej 835, mimo że to nie jest zadanie gminy. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców gminy Dydnia jest dla mnie priorytetem – komentuje Alicja Pocałuń, wójt gminy Dydnia. – Obecnie udało się wynegocjować przekazanie środków wojewódzkich właśnie do naszej gminy, gdzie powstaną kolejne kilometry chodników i zostanie odcinkowo przebudowana droga wojewódzka, która jest w fatalnym stanie. Ponad 5 lat intensywnych starań, przyniosło efekty – podsumowuje Alicja Pocałuń.

Za każdą inwestycja realizowaną w województwie stoją ludzie. To nie jest tak, że my w województwie wszystko wiemy, trzeba o te pieniądze się postarać. Trzeba mieć dobre argumenty oraz dobre wnioski, aby przekonać zarząd województwa, żebyśmy właśnie tutaj inwestowali te pieniądze – podsumowuje Piotr Pilch. – Mówię o tym, jakie decyzje zapadły w województwie, czyli remonty tych dróg, przebudowy chodników, a także myślimy o nowych przejściach dla pieszych.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: GMINA DYDNIA: Praca przyniosła efekty. „Gmina najpiękniejsza w Polsce” (VIDEO)

 

źródło: facebook.com/Alicja Pocałuń
Red.
foto: archiwum gmina Dydnia

 

11-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)