Aż 37 kierowców straciło uprawnienia. Bilans “trzeźwego poranka” na podkarpackich drogach


12-09-2017

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zatrzymali 59 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań “Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 14 tys. kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia i zatrzymali 37 praw jazdy.

Wczoraj od rana podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili akcję, której celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, a przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. 220 policjantów, biorących udział w akcji, skontrolowało 14 448 kierowców.

Funkcjonariusze ujawnili 59 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 22 kierowców badanie wykazało ponad 0,5 promila i poniosą oni odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Pozostałych 37 kierujących odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 37 praw jazdy.

policja

Źródło: KWP


Jeden komentarz do “Aż 37 kierowców straciło uprawnienia. Bilans “trzeźwego poranka” na podkarpackich drogach”

  1. Kierowiec says:

    A jaki jest stan prawny na takie kontrole.czy prawo przewiduje takie zatrzymanie bezpodstawne pojazdu jezeli kierujacy nie popełnił żadnego wykroczenia.czy jest jakas ustawa zezwalajaca na takie kontrole.i czy jest to opublikowane w dzienniku. Ustaw.bo inaczej to wyglada na samowolke policji.Chociarz skutki sa pozytywne.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.