REKLAMA

Awantura w MRiRW wiceminister J. Kowalski kontra szef Agrounii! (VIDEO)

Awantura w MRiRW wiceminister J. Kowalski kontra szef Agrounii! (VIDEO)

POLSKA. Szerokim echem w mediach odbyła się konfrontacja na korytarzach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, między wiceministrem rolnictwa Januszem Kowalskim z Suwerennej Polski, a Michałem Kołodziejczakiem liderem AgroUnii. Do sytuacji doszło w czwartek 27 lipca 2023 r. po zwołanej przez Kołodziejczaka konferencji prasowej, który wraz z działaczami, i dziennikarzami udał się do gmachu MRiRW. 

363781455_681611500675270_1268778006014516907_n_1

 

Michał Kołodziejczak się śmieje w twarz polskim rolnikom! Tusk odbiera miliardy polskiej wsi, a Kołodziejczak się śmieje! Panie Kołodziejczak! Jest pan skończony na polskiej wsi! Tego cynicznego śmiechu rolnicy panu nigdy nie wybaczą! – napisał w swoich mediach społecznościowych wiceminister Janusz Kowalski

Do całej sytuacji odniosło się oficjalne MRiRW pisząc:

– Dziś na teren Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wtargnął Michał Kołodziejczak z grupą popierających go osób z Agrounii. Jesteśmy otwarci na rozmowy o sprawach polskiego rolnictwa, dlatego zaprosiłem przedstawicieli AgroUnii na spotkanie – podkreślił Robert TELUS Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Po trwających ponad 3 godziny rozmowach Kierownictwa z przedstawicielami Agro Unii odbyła się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi konferencja prasowa.

Minister Robert Telus oraz pozostali członkowie Kierownictwa MRiRW wielokrotnie podkreślali, że resort jest otwarty na dialog ze wszystkimi organizacjami rolniczymi.

Chcemy rozmawiać, ale merytoryczne. Dziś podczas spotkania z AgroUnią nie padły żadne rzeczowe postulaty. Szkoda, bo jest wiele spraw do przedyskutowania. Ceny skupu owoców miękkich, pestkowych, żniwamówił sekretarz stanu Rafal Romanowski.

Dzisiejsza konferencja prasowa była także okazją do poinformowania o decyzji senatorów opozycji, dotyczącej prac nad budżetem. Może mieć ona negatywne konsekwencje dla polskiego rolnictwa.

Dziś od rana dzieje się wiele ważnych spraw dla polskiego rolnictwa. Na komisji senackiej senatorowie opozycji przegłosowali poprawkę, która odbiera 6,5 mld zł pomocy dla rolników z polskiego budżetupowiedział Robert Telus.

To środki, które miały być przeznaczone na dopłaty do zbóż, nawozów, paliwa, na kredyty.- czytamy na oficjalnym profilu MRiRW

Jak sytuację komentuje Michał Kołodziejczak?

Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa wrzeszczy na wyborców- to właśnie wyłapały media. Tym wydarzeniem pokazaliśmy, że nikt nie będzie nas zwodził. Zaproponowaliśmy spotkanie i ono się odbyło. A że musieliśmy wejść przez zamknięte drzwi, szarpani przez ochroniarzy i prowadzeni krzykami pracowników ministerstwa. To już świadczy o nich. Jesteśmy skuteczni. Pamiętajcie AGROunia żywi i broni. Nie odpuszczamy. My pracę ministra oceniamy po efektach, a nie po tańcu z gaśnicą.- komentuje szef AgroUnii M. Kołodziejczak

Rząd złodziejom pomaga i złodziejom błogosławi bo pewnie ma z tego korzyści. Nie odpuścimy: mają pokazać listę firm, które ściągały zboże z Ukrainy. Ludzie muszą wiedzieć jakie powiązania ma wielki biznes z politykami. Michał Kołodziejczak zwrócił się do rolników: JESTEM WSRÓD WAS JESTEM Z WAMI I BĘDĘ DO KOŃCA Z WAMI!- zwrócił się Michał Kołodziejczak do rolników.

źródło:  FB MRiRW/ FB Janusz Kowalski/ FB Agrounia

Wideo: Agrounia

zdjęcia: MRiRW

28-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)