REKLAMA

AUTOSAN: Dwadzieścia „gazowców” wyjedzie do Tych

SANOK / TYCHY. W minioną środę została podpisana umowa na dostawę 20 autobusów AUTOSAN SANCITY 12 LF CNG zasilanych sprężonym gazem ziemnym. „Bociany” zamówiło Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach .

 

Na dokumencie swoje podpisy złożyli: ze strony Zamawiającego Andrzej Dziuba Prezydent Miasta Tychy oraz Miłosz Stec Prezes PKM Tychy, natomiast ze strony Wykonawcy Eugeniusz Szymonik Prezes Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. oraz Marek Ruchlewicz Dyrektor Sprzedaży i Serwisu Spółki.

SANCITY 12LF CNG to kolejne pojazdy z napędem gazowym, które zasilą tabor tyskiej komunikacji miejskiej. Przedstawiciele Zamawiającego podkreślają, że po dostarczeniu sanockich autobusów tabor ten będzie w pełni ekologiczny.

Autobusy gazowe eksploatujemy już od kilkunastu lat. Myślę, że pasażerowie doceniają komfort jazdy tego typu autobusami. Hałas przez nie emitowany jest o 40 % niższy w stosunku do autobusów zasilanych tradycyjnymi silnikami diesla – stwierdził Prezes Stec.

Gaz jest paliwem ekologicznym, powszechnie uważanym za bezemisyjne. Poza tym gaz jest po prostu tańszy niż paliwo diesla – dodał Prezydent Dziuba, uzasadniając wybór autobusów obsługujących komunikację miejską w Tychach.

Prezes Szymonik w swojej wypowiedzi również zaznaczył, że autobusy AUTOSAN SANCITY 12LF CNG są naprawdę przyjazne dla środowiska, jako produkty spalania wydzielają jedynie wodę i dwutlenek węgla bez substancji trujących.

Stosujemy silniki, które mają moc 320 KM, w związku z tym naszym autobusem gazowym można bardzo sprawnie się poruszać – podkreślił Prezes AUTOSAN sp. z o.o.

Niskopodłogowe, gazowe „bociany” przeznaczone dla PKM Tychy wyposażone zostaną w silniki CUMMINS i automatyczne skrzynie biegów VOITH. Bezpieczeństwo i komfort podróżowania pasażerom zapewni m. in. system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, klimatyzacja, system informacji pasażerskiej, system monitoringu, gniazdka z portami USB, WiFi.

ZOBACZ TAKŻE:

Stanowisko prezesa Autosanu ws. kary: Zabrakło dobrej woli miasta

„Czy Autosan jest wizytówką miasta? Wygląda na to, że nie!” (VIDEO)

Radni stają w obronie Autosanu. Czy sprzeciwią się burmistrzowi? (ZDJĘCIA)

źródło: Autosan.pl


09-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline