REKLAMA

Trafił do aresztu tymczasowego za posiadanie narkotyków

RZESZÓW/PODKARPACIE. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 19-latkek, któremu prokurator przedstawił zarzut posiadania znacznej ilości substancji zabronionych oraz osiągania korzyści majątkowej z ich sprzedaży.

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje, że jeden z mieszkańców Rzeszowa, może posiadać substancje zabronione.

– Funkcjonariusze ustalili jego rysopis i miejsce zamieszkania. Aby potwierdzić tę informacje, pojechali pod ustalony adres. Tam zauważyli audi, w którym przebywały dwie osoby. Po chwili z bloku wyszedł mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi jakim dysponowali i podszedł do auta. Policjanci mieli niemal pewność, że mężczyzna, może posiadać przy sobie narkotyki, w związku z czym podjęli wobec nich interwencję – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

443-284348

Funkcjonariusze wylegitymowali zarówno podejrzanego, jak i osoby siedzące w samochodzie. Podczas wykonywanych czynności, kierujący pojazdem, 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, podniósł z podłogi opakowanie po papierosach, w którym był susz roślinny. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Pasażer audi nie posiadał niczego zabronionego.

– Trzeci z mężczyzn wyjął z kieszeni bluzy młynek, w którym znajdował się susz roślinny. 19-latek oświadczył, że jest to marihuana, która należy do niego. Policjanci, wspólnie z mężczyzną udali się do miejsca jego zamieszkania. Tak ujawnili wagę elektroniczną i narkotyki – wyjaśnia KMP w Rzeszowie.

443-284350

Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to ponad 270 gramów marihuany, ponad 160 gramów mefedronu, niewielkie ilości haszyszu i morfiny. Młody mężczyzna posiadał także 74 tabletki MDMA. Łącznie, to blisko pół kilograma niedozwolonych substancji.

– Mieszkaniec Rzeszowa zastał zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zebraniem pełnego materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów – dodaje KMP w Rzeszowie.

443-284347

Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo. Przesłuchał 19-latka i przedstawił mu zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych oraz osiągnięcia korzyści majątkowej z ich sprzedaży. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP w Rzeszowie.

04-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)