REKLAMA

Apetyt na tradycje. Warsztaty wędliniarskie i wędzarnicze (ZDJĘCIA)

WUJSKIE / PODKARPACIE. W połowie listopada w WDK w Wujskiem odbyły się warsztaty wędliniarskie i wędzarnicze zrealizowane w ramach projektu pn. “Apetyt na tradycje – kulinarne dziedzictwo wsi”, dofinansowanego w ramach Karpackich Inicjatyw Lokalnych.

Tradycje kulinarne, szczególnie te dotyczące przyrządzania mięs (baranina, jagnięcina, koźlina) są znikome i wraz z upływem czasu zanikają. Celem realizacji projektu było przywracanie tradycji wyrobu swojskich kiełbas, szynek, podrobów w warunkach domowych oraz uświadomienie, jakie korzyści płyną z ich spożywania.

Mamy nadzieję, graniczącą z pewnością, że warsztaty pomogą zaszczepić w mieszkańcach regionu chęć powrotu do tradycji i produkcji tradycyjnych wyrobów wędliniarskich, a dobre warunki sprzyjające rozwojowi produkcji rolnej będą bodźcem do rozwoju produkcji tradycyjnych wędlin na terenie nie tylko Wujskiego, ale także innych okolicznych m,miejscowości.

Członkinie KGW w Wujskiem aktywnie i z pasją starają się ocalić od zapomnienia kulinarne tradycje regionu. Jednym z przykładów wspomnianych działań jest projekt “Apetyt na tradycje – kulinarne dziedzictwo wsi” realizowany przez Koło dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach Karpackich Inicjatyw Lokalnych.

W ramach ww. warsztatów powstała publikacja elektroniczna, którą można pobrać i spróbować własnych sił w wyrobie wędlin. To doskonała propozycja na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Apetyt na tradycje – kulinarne dziedzictwo wsi (publikacja elektroniczna) – pobierz pdf.

foto: Gmina Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

M. KUCHCIŃSKI o tzw. ustawie segregacyjnej. „Obowiązkiem państwa jest obrona wszystkich obywateli” / tvPolska.pl

 


30-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.