REKLAMA

65-latek pojechał po papierosy. Powinien być na kwarantannie

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. 65-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego odpowie przed sądem za złamanie zasad kwarantanny. Mężczyzna opuścił miejsce zamieszkania, w którym był zobowiązany przebywać. Jak się okazało, pojechał samochodem tylko po to, by kupić sobie papierosy. Policja apeluje o rozsadek i odpowiedzialność.

Brzozowscy policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną lub izolacją przestrzegają ich zasad. W większości przypadków mieszkańcy naszego powiatu wykazują się odpowiedzialnością i stosują się do zaleceń sanitarnych. Niestety zdarzają się i tacy, którzy nie traktują ich poważnie. Do takiej sytuacji doszło około godz. 18 w wielkanocny poniedziałek.

Mundurowi odwiedzili mężczyznę objętego kwarantanną i kiedy byli na terenie jego posesji, nie mogli nawiązać z nim żadnego kontaktu. Jego telefon, pomimo wielokrotnych prób nawiązania kontaktu, nie odpowiadał. Nikt też nie reagował na sygnał dźwiękowy policyjnego radiowozu, pukanie do drzwi i okien domu.

Policjanci zaniepokoili się, że mężczyźnie może grozić jakieś niebezpieczeństwo lub może potrzebować pomocy. Gdy o zaistniałej sytuacji mieli poinformować dyżurnego jednostki, na teren posesji wjechał volkswagen. Za kierownicą golfa siedział 65-latek, który decyzją służb sanitarnych został objęty kwarantanną i miał przebywać w miejscu swojego zamieszkania, bez możliwości jego opuszczenia. Mężczyzna był świadomy zasad kwarantanny, jednak policjantom tłumaczył, że pojechał tyko na chwilę, by kupić sobie papierosy.

Policja przypomina, że wobec osób, które nie stosują się do decyzji o izolacji lub kwarantannie, wyciągane są surowe konsekwencje. O każdym takim przypadku policjanci informują również służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową.

Dodatkowo w związku z nieprzestrzeganiem zasad kwarantanny prowadzone są czynności wyjaśniające. Po ich zakończeniu materiały trafią do sądu.

Apelujemy o poważne podejście do istniejącej sytuacji epidemicznej naszego kraju i nie narażajmy nikogo na niebezpieczeństwo. Bądźmy odpowiedzialni za siebie oraz swoich bliskich!

źródło: KPP Brzozów

07-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)