REKLAMA

50 tys. złotych z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na atrakcje dla seniorów

50 tys. złotych z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na atrakcje dla seniorów

Gimnastyka, nordic walking czy wycieczka do kopalni w Wieliczce to tylko część atrakcji, które głosujący w RBO w 2022 roku przewidzieli dla rzeszowskich seniorów. Teraz miasto czeka na oferty od organizacji, które będą chciały zająć się tym zadaniem. Jest na to 50 tys. złotych.

Niezwykle cieszy mnie to, że podczas tworzenia ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy pomyśleli o seniorach. Jest ich w naszym mieście coraz więcej, zatem i aktywności dla nich musza być coraz bardziej urozmaicone. Mamy na szczęście możliwości, aby się tym zająć – zapewnia Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Do 8 maja miasto czeka na oferty od organizacji, które chcą zająć się realizacją zadania „Sprawny senior, aktywny senior”. To zbiór atrakcji dla starszych mieszkańców Rzeszowa, wskazany dzięki głosowaniu na ubiegłoroczną edycję RBO. Dotyczy osób, które uczestniczą w zajęciach przy Osiedlowym Domu Kultury Tysiąclecia i na jego wykonanie jest 50 tys. złotych. Każda organizacja może złożyć jedną ofertę, a maksymalna dotacja nie może przekroczyć właśnie 50 tys. zł. Zadanie ma być zrealizowane w okresie od 22 maja do 31 grudnia 2023 roku. A jakie aktywności są w nim przewidziane?

– Gimnastyka lub taniec (zdrowotne);

– nordic walking;

– gimnastyka na wolnym powietrzu lub w sali;

– wieczorek taneczny;

– spotkania w plenerze i na spacerze;

– okazjonalny koncert w wykonaniu seniorów;

– wycieczka do Wieliczki ze zwiedzaniem Muzeum Kopalni Soli i tężni solankowej.

Szczegóły na temat konkursu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej.

Fot. UM Rzeszów

17-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)