REKLAMA

36-latek kupił prawo jazdy przez internet!

PODKARPACIE. Posługiwanie się podrobionym dokumentem – to zarzut jaki usłyszał 36-letni mężczyzna. W trakcie kontroli drogowej, prawo jazdy, którym posługiwał się mężczyzna, wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszek, co do jego autentyczności. Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego przyznał, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a prawo jazdy kupił przez Internet.

W miniony czwartek, przed południem, w miejscowości Zarzecze, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli opla vivaro. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. W trakcie kontroli, podejrzenie funkcjonariuszek wzbudził dokument uprawniający mężczyznę do kierowania pojazdami. Dociekliwość policjantek sprawiła, że mężczyzna przyznał, że prawo jazdy kupił przez Internet, a uprawnień do kierowania nigdy nie posiadał.

36-latek został przewieziony do komendy. Mundurowe sprawdziły prawo jazdy pod lampą UV. Okazało się, że na dokumencie zastosowano nieprawidłową czcionkę, a także brakowało wymaganych hologramów.

Mężczyzna usłyszał zarzut i dobrowolnie poddał karze. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Nisko


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
KRZYSZTOF TYTKO: FATALNA polityka energetyczna RZĄDU
03-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)