3 razy podium dla łuczników ŁKS Sagit Humniska (ZDJĘCIA)

HUMNISKA / PODKARPACIE. W dniu 29 lutego 2020 roku w Humniskach odbyły się XX Jubileuszowe Halowe Zawody Łucznicze o Puchar Burmistrza Brzozowa. W zawodach wzięło udział 115 łuczników z województwa podkarpackiego z 10 klubów: SKS Piast Rzeszów, Jar Kielnarowa , Tramp Jarosław, Makovia Makowisko, RRSS-R Legenda Rzeszów, Resovia Rzeszów, ŁUKS Podkarpacie Jedlicze, Sajdak Głogów Młp., Górnik Humniska, Sagit Humniska.

Zawody otworzył burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński, który z okazji jubileuszowych zawodów wręczył następującym działaczom listy gratulacyjne za pracę na rzecz naszego łucznictwa: Józefowi Tomkiewiczowi, Bolesławowi Gawrońskiemu, Jerzemu Tympalskiemu, Tadeuszowi Chrobakowi, Jackowi Rybie, Stanisławie Warchałowskiej i Markowi Rybie.

Gospodarz miasta i gminy Brzozów ufundował również puchary za miejsca od 1 do 3 i dyplomy.

Następnie Szymon Stapiński otworzył zawody strzelając z łuku.

W poszczególnych kategoriach na podium stanęli:

Kategoria Open kobiety – strzelano z odległości 18 m
1 miejsce Zając Sylwia (Tramp Jarosław)
2 miejsce Babiak Natalia (Tramp Jarosław)
3 miejsce Dziak Gabriela (Tramp Jarosław)

Kategoria Open mężczyźni
1 miejsce Marchenko Volodymyr ( Tramp Jarosław)
2 miejsce Kudroń Józef ( ŁUKS Jedlicze)
3 miejsce Gos Bartłomiej (ŁUKS Jedlicze)
W tej kategorii Puchyr Jerzy ( Sagit Humniska) zajął 18 miejsce
a Kij Konrad ( Sagit Humniska) zajął 23 miejsce.

W kategorii Młodzik – kobiety strzelano z 18 m
1 miejsce Ryba Oliwia (Sagit Humniska) strzelając swój rekord życiowy – 272 pkt.
2 miejsce Hulak Sandra ( Tramp Jarosław)
3 miejsce Wilk Weronika (Tramp Jarosław)

Wśród mężczyzn:
1 miejsce Wawrykowicz Szymon (Tramp Jarosław)
2 miejsce Woś Patryk (Sagit Humniska)
3 miejsce Przywara Kacper ( Sajdak Głogów Młp.)
Miejsce 7 zajęła Herbut Julia (Sagit Humniska)

W kategorii dziecko strzelano z 15 m
1 miejsce Sochacka Karolina (Jar Kielnarowa)
2 miejsce Kuźma Roksana (Tramp Jarosław)
3 miejsce Kłeczek Kornelia (Sajdak Głogów)
Miejsce 9 zajęła Bąk Julia (UKS Górnik Humniska)

Wśród chłopców:
1 miejsce Kisiel Jakub (Makovia)
2 miejsce Szymczak Adrian ( Jar Kielnarowa)
3 miejsce Kutyła Łukasz (Makovia)
4 miejsce Supel Piotr (Sagit Humniska)

Wśród najmłodszych dzieci (dziewczyny) strzelano z 10 i 5 m
1 miejsce Skrzypek Amelia (Makovia)
2 miejsce Chysz Zuzanna (Makovia)
3 miejsce Gorzelec Ewa (Jar Kielnarowa)
Miejsce 5 zajęła Kruczek Wiktoria (Górnik Humniska) , miejsce 7 zajęła Grela Marcelina (Sagit Humniska)

Chłopcy:
1 miejsce Austin Jeremi (Legenda Rzeszow)
2 miejsce Grabek Filip (ŁUKS Jedlicze)
3 miejsce Szmigiel Wiktor (Sagit Humniska)
Miejsce 5 zajął Telesz Bartłomiej (Sagit) , miejsce 6 zajął Przybyła Filip (Sagit).

Uzyskane wyniki i zajęte miejsca przez naszych zawodników potwierdzają stały wzrost formy. Napawa to optymizmem, iż  kolejne starty będą należały również do bardzo udanych, szczególnie w kategorii młodzik, gdzie w dniach 28-29 marca 2020 roku w Nowej Rudzie odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania sponsorom: Burmistrzowi Brzozowa,  firmom- Elektromontaż Rzeszów,  Polikat Brzozów, Elan z  Brzozowa, Cukiernia Wacława Bieńczaka, Stanisławowi i Józefowi Telesz, Gustek –Trans.