REKLAMA

29-latek aresztowany. Znaczna ilość narkotyków, które chciał sprzedać

PODKARPACIE. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec Pustkowa. Jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. 29-latek był pasażerem bmw, które nie zatrzymało się do kontroli drogowej. Zarzuty usłyszał także kierowca samochodu.

Kilka dni temu, około godz. 17, policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, wchodzący w skład grupy „Speed”, zatrzymywali do kontroli bmw. Kierowca zignorował wydane polecenie do zatrzymania się i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg za samochodem, który z nadmierną prędkością kluczył po drogach gminy Dębica oraz sąsiednim powiecie. Swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas ucieczki, jeden z pasażerów wyrzucił przez okno saszetkę. Ostatecznie pojazd został zatrzymany na terenie Brzeźnicy. W aucie, oprócz 19-letniego kierowcy, znajdowało się jeszcze dwóch 29-letnich pasażerów. Wszyscy to mieszkańcy Pustkowa.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli wyrzuconą saszetkę. Znajdowały się w niej substancje, których posiadanie jest zabronione.

19-latek, który kierował bmw odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, ale także za posiadanie marihuany, kierowanie pod wpływem substancji psychoaktywnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Jeden z 29-latków usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli u niego 125 gramów amfetaminy oraz blisko 37 gramów marihuany, które chciał sprzedać. Drugi z pasażerów po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

W miniony piątek, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Dębicy, sąd zastosował wobec 29-latka, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Dębica


zdjęcie poglądowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE: Sięgała po torebkę i straciła panowanie nad pojazdem (FOTO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

09-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)