Odpowiedzą przed sądem za utrudnianie interwencji

STALOWA WOLA. Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podczas interwencji utrudniali jej przeprowadzenie i przeszkadzali policjantom. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Byli pod wpływem alkoholu. Za stawianie czynnego oporu odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj tuż przed godz. 18 do oficera dyżurnego stalowowolskiej komendy zadzwonił mieszkaniec powiatu stalowowolskiego z prośbą o interwencję wobec młodego mężczyzny, który uderzył go w twarz. Do zdarzenia doszło w miejscowości Turbia w gminie Zaleszany.

Policjanci udali się na miejsce zdarzenia i chcieli wylegitymować mężczyznę wskazanego przez pokrzywdzonego jako sprawcę uderzenia go w twarz. Mężczyzna ten był agresywny, czuć było od niego silną woń alkoholu, nie chciał wykonywać poleceń policjantów jak również podać swoich danych personalnych. Policjanci chcieli doprowadzić go do radiowozu, wówczas zaczął stawiać opór, wyrywać się, szarpać z policjantami oraz odpychać ich. Podczas interwencji dwóch innych mężczyzn przeszkadzało w jej przeprowadzenie odpychając policjantów, przytrzymując im ręce i szarpiąc się z nimi.

Funkcjonariusze wezwali posiłki i zatrzymali trzy osoby, które stawiały opór i przeszkadzały policjantom w przeprowadzeniu interwencji. Osoby te przewieziono do komendy. Byli to 28-letni mieszkaniec Stalowej Woli, 47-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego oraz 52-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Najstarszy z zatrzymanych miał 3,75 promila, 47-letni mężczyzna 1,72 promila, a najmłodszy z nich odmówił użycia alkomatu.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Podczas interwencji żaden z policjantów nie odniósł obrażeń.

Kiedy zatrzymani wytrzeźwieją usłyszą zarzut stawiania czynnego oporu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

KPP Stalowa WolaNapisz komentarz: